Miłość twojego życia, jak ją do siebie przyciągnąć?

Miłość twojego życia, jak ją do siebie przyciągnąć?

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

Miłość jest jedną z największych nadziei ludzkości. Zniewala nas ona swą pozytywną energią, która sprawia, że wszystko przebiega z łatwością.

Czy zdarzyło ci się  desperacko poszukiwać idealnego partnera? Czy twoją największą aspiracją jest poczucie całości, wraz z osobą, która sprawia, że twój świat staje na głowie? Być może myślisz, że nigdy ci się to nie uda, ale nie trać nadziei. Możesz przyciągnąć do siebie miłość swojego życia.


“Prawdziwa miłość jest bezinteresowna i pozbawiona wszelkich lęków. Rozlewa się ona na każdy z obiektów swego uczucia, nie prosząc o nic w zamian. Jej szczęście tkwi w radości obdarowywania innych.”

-Florence Scovel-


Miłość

Przestań żyć iluzją


“Lepsza okrutna prawda, niż wygodna iluzja.”

-Edward Paul Abbey-


Żyjemy otoczeni fantastycznymi opowieściami i historiami z happy endem, z księżniczką i księciem w roli głównej. Rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana, więc pora przestać śnić.

Miłość z pewnością sama do ciebie przyjdzie. Musisz nauczyć się ją dostrzegać. Jesteś tylko człowiekiem i twój partner też nim tylko będzie, nikt nie jest idealny. Powinieneś szukać kogoś kto do ciebie pasuje; przestań czekać aż ktoś zapuka do twych drzwi i idź sam go poszukać.

Ważne jest, by zachować realizm w swoich poszukiwaniach. Nie czekaj całe swoje życie na tą idealną osobę, bo taka zwyczajnie nie istnieje. Szukaj kogoś, kto pasuje do tego, kim jesteś i do tego, co chcesz osiągnąć w przyszłości.

Przykładaj uwagę do tego, co wokół ciebie

Możesz mieć pewność, że w twoim życiu nie ma nikogo, kto by cię interesował. Więc idź i go poszukaj. Nie chodzi nam tu o poszukiwania na stronach randkowych, choć te czasem pomagają. Bardziej pomocne może okazać się podjęcie jakiegoś kursu, który cię zainteresuje. Zabawnego i umilającego ci czas. Joga, malarstwo, gotowanie, czy cokolwiek by to miało być.

Poznasz w ten sposób ludzi, którzy dzielić będą z tobą zainteresowania. Będziesz mieć z nimi coś wspólnego; wszystko co ci pozostanie, to przekonanie się czy któryś z nich do ciebie pasuje. Powinieneś natomiast unikać “polowań” na miłość. Skup się raczej na próbie poznania wszystkich uczestników grupy, baw się dobrze i spędzaj z nimi przyjemny czas.

para na plaży

Ubieraj się stosownie do okazji


“Udawanie jest najbliższym kluczem do kłamstwa, a co za tym idzie, do samotności.”

-Autor anonimowy-


Czy masz wrażenie, że zawsze zadajesz się z nieodpowiednimi osobami? Zdarza się to częściej, niż by ci się mogło wydawać i zazwyczaj wtedy gdy kreuje się swój fałszywy wizerunek. Miej więc pewność, że ubierasz się i zachowujesz najnaturalniej jak to tylko możliwe. Nie próbuj przypodobać się komuś lub zwrócić czyjejś uwagi, zmieniając swój styl.

Ktokolwiek na ciebie patrzy, powinien być zachwycony tobą takim, jakim jesteś. Jest to również prawda, że pierwsze wrażenie jest szalenie ważne. Miej na uwadze, że jeśli twój związek przetrwa, prędzej czy później ta druga osoba zobaczy cię takim, jaki jesteś. A jeśli nie spodoba jej się ta nowa wizja ciebie, będziecie mieli problem.

Jeśli chodzi o prawdziwą miłość, bez obaw, twój partner pokocha cię za to, kim naprawdę jesteś.

Bądź szczery

Miej pewność, że twoje zdanie od samego początku jest dobrze zrozumiane. Nie obawiaj się powiedzieć “nie”, kiedy musisz. Każdy kto cię zna i chce pozostać częścią twojego życia, powinien widzieć co lubisz, a czego nie, oraz co wywołuje twój śmiech. Nie bądź uległy na początku swojego związku, inaczej jego koniec stanie się piekłem.

Szczerość powinna być twoją najcenniejszą bronią. Nie wchodź w związek będąc nieuczciwym, grając w gierki bądź nie mówiąc całej prawdy. To proste: jeśli oszukujesz drugą osobę, wasz cały związek jest kłamstwem. By zbudować trwały i bezpieczny związek zawsze rozmawiaj o tym co czujesz i ufaj swojemu partnerowi. Bez niepotrzebnych zmartwień, pozostanie wam więcej czasu na to, by się sobą nawzajem cieszyć.

kobieta na plaży

Miłość jest procesem

Nie popadaj w obsesję, niecierpliwie oczekując na miłość. Jest ona procesem, który wymaga czasu. Po drodze jednak napotkasz różnych ludzi, popełnisz wiele błędów i z pewnością też zostaniesz zraniony. Jednakże końcowa nagroda będzie tego warta, a wszystkie twoje doświadczenia przygotują cię na związek, w którym się odnajdziesz. Póki co, baw się, spotykaj nowych ludzi i spędzaj czas z tymi, których już masz w twoim życiu.


“Prawdziwa miłość jest niczym innym jak nieuchronnym pragnieniem by pomóc drugiej osobie być tym kim chcą.”

-Jorge Bucay-Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.