Miłość o zmierzchu: przychodzi we właściwym czasie

Miłość o zmierzchu: przychodzi we właściwym czasie

Ostatnia aktualizacja: 14 października, 2017

Czy kiedykolwiek słyszałeś czym jest miłość o zmierzchu? Przychodzi ona w odpowiednim momencie, kiedy już będziesz lepiej wiedzieć jak ją docenić, niż gdyby przyszła do Ciebie wcześniej. Wszyscy doświadczyliśmy romansu, który być może pojawia się zbyt wcześnie, lecz miłość o zmierzchu witana jest z radością.

Miłość rzadko ostrzega nas o swoim przybyciu. Nie bije w dzwon, nie posiada zaproszeń, ani nie towarzyszy jej królewski orszak, który widoczny jest z daleka. Zależy od tego jak ją akceptujemy. Bywa jednak, że wie ona dokładnie kiedy wybrać idealny moment, by się pojawić. Miłość o zmierzchu taka właśnie jest.

Co to jest miłość o zmierzchu?

Miłość o zmierzchu odnosi się do tego uczucia kochania i zrozumienia, które przychodzi dokładnie we właściwym czasie. To kulminacja doświadczeń całego życia oraz wiedzy czego nie chcemy oraz o czego pragnie nasze serce. 

miłość

Kiedy nasze serce pokolorowane jest namiętnością i ukarane cierpieniem minionych doświadczeń, nadchodzi czas kiedy potrzebujesz spokoju i odpoczynku. To moment, kiedy pojawia się idealna okazja, żeby Twoją duszę przepełniła miłość po zmierzchu. Ponieważ jest ona cicha i kojąca.

To uczucie bliskości między dwojgiem ludzi, które nie ma nic wspólnego z szorstkością, pośpiechem i przesytem poprzednich związków. 

Miłość po zmierzchu żywi się doświadczeniem. Przychodzi moment kiedy dokładnie wiemy czego chcemy. Nagle jesteśmy świadomi tego, czego nie lubimy ponieważ nauczyliśmy się, że co nas nie zabije, to nas wzmocni. Najpierw musimy zdobyć kompletną wiedzę na temat nas samych oraz naszych uczuć, aby móc doświadczyć spokojnego i pięknego romansu z odpowiednią osobą.

Miłość dzisiaj i na zawsze

Powszechnie wiadomo, że na przestrzeni lat istota ludzka doświadcza olbrzymiej ilości emocji i uczuć związanych z miłością. Już w bardzo wczesnym wieku nasze serce zaczyna bić mocniej i czujemy potrzebę przeżywania silnych emocji.

W młodości, szczególnie w wieku nastoletnim, nasze serce budzone jest przez nieokiełznaną namiętność, która sprawia, że intensywnie przeżywamy każdą emocję. Tak bardzo, że rozdzielenie z ukochaną osobą bardzo boli. Pierwsza miłość to czysty ogień, dzikość oraz spalanie bez żadnych granic. 

“Jeżeli namiętność, szaleństwo nigdy nie dotknęło naszych dusz…Czym byłoby życie?”

-Jacinto Benavente-

Później nadchodzą inne relacje, które łączą doświadczenie i odkrywanie. Miłości naszej młodości, które mogą być wariacjami tego, co już doświadczyliśmy. Nie mogą jednak być uważane za tą po zmierzchu, jako że nadal zachowują one odcień nastoletniej niedojrzałości i kłótliwości, nawet jeśli stawiają one fundamenty dla naszej osobowości.

I na koniec, po długim bolesnym procesie cierpienia, przyjemności i dialogu nadchodzi czas na miłość po zmierzchu. Nasze serca kochały tak wielu partnerów, że zasługują na zasłużony wypoczynek wojownika i wiedzą jak to osiągnąć, ponieważ dobrze znają siebie. Zgromadziły bogate doświadczenie i dużo wiedzą o swojej duszy.

Miłość po zmierzchu na filmach

Hollywood dał nam piękne przykłady tego rodzaju miłości.  Niezapomniane historie, które przypominają nam, że warto na nią czekać. Czyje serce nie zostało rozgrzane wspaniałą przygodą Katharine Hepburn  i Henry’ego Fonda w “Nad złotym stawem”?

Ale jeśli mówimy o emocjach przenikających naszą duszę oraz o miłości na granicy zmierzchu, nie możemy zignorować historii Clinta Eastwooda i Meryl Streep w “Co się wydarzyło w Madison County”. Namiętność między dwojgiem postaci, którzy odkrywają, że nadal posiadają serce, które mocno bije w ich piersi. 

Moglibyśmy podawać niezliczone ilości przykładów. Bill Murray znajduje swoją ukochaną w “Między słowami”, Shirley MacLaine w Jacku Nicholsonie w “Czułych słówkach”, a Sean Connery i Audrey Hepburn w “Powrocie Robin Hooda”.

Piękno miłości po zmierzchu

miłość

Kiedy przychodzi miłość po zmierzchu, w końcu przestajesz być niewolnikiem swoich namiętności. Wtedy wszystko wydaje się prostsze. Bycie oddzielonym od osoby, którą kochasz w swojej młodości wydaje się niszczyć Twoją duszę.

Jednak wraz z mądrością oraz cierpliwością, która przychodzi z doświadczeniem będziesz w stanie lepiej zrozumieć swój związek. 

Wszystkie namiętności są dobre dopóki masz nad nimi kontrolę, stają się złe, kiedy czynią z ciebie niewolnika.”

-Jean-Jacques Rousseau-

Wszystkie doświadczenia jakie przeżyłeś, zarówno te bolesne jak i nie, pomogą Ci się nauczyć doceniać osobę obok Ciebie. Jednocześnie dowiesz się, że powinieneś zrozumieć partnera, aby wytworzyła się między wami wspaniała więź oraz wyjątkowe porozumienie.

Mimo to nie zapominaj, że miłość po zmierzchu nie nadejdzie, jeżeli nie pragniesz jej z głębi serca lub jeśli nie jesteś na nią przygotowany. Nie pojawi się ona, jeżeli nie rozumiesz swojego partnera. Doświadczenie oraz spokój to cnoty, które leczą serce, a jeżeli para posiada je obie, wtedy zaznają prawdziwej radości.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.