Miejsca - zawsze wracamy do tych, gdzie kochaliśmy żyć

Miejsca - zawsze wracamy do tych, gdzie kochaliśmy żyć

Ostatnia aktualizacja: 16 września, 2017

Zwykle zawsze wraca się do miejsca, gdzie kochało się kiedyś żyć. Jednak w piosence City Fish Joaquina Sabiny, słyszymy “Nigdy nie powinieneś wracać do miejsca, gdzie niegdyś byłeś szczęśliwy”. Zatem gdzie powinniśmy skierować nasz kompas?

Sabina nie myli się. Być może jeśli wrócisz w miejsca, które naznaczyły w jakiś sposób Twoje życie, nie zobaczysz ich w tym samym świetle. Powrócisz tam z opaską na oczach, nadal zauroczony.

Będziesz widzieć budynki w całej swojej krasie, struktury zbudowane z różnych materiałów goszczące turystów i miejscowych. Nie będą już jednak oni wydawać się aktorami postawionymi celowo na Twojej drodze, by uczestniczyć w Twojej historii.

Te zapachy już nie będą współgrały ze światłem, które gromadzi Twoje uczucia. Za każdym razem kiedy przechodzisz przez najpiękniejszy okres życia, ma on swój początek, ale i w końcu Cię opuszcza. Zdaje się, że wszystko jest o wiele piękniejsze, jeśli ma swój koniec. 

“Miłość niemożliwa nie może się rozwijać, przekształcać…dlatego też nie umrze nigdy.”

– The Bridges of Madison County-

W wyobraźni lub w rzeczywistości, zawsze powracamy

Istnieją momenty, które są w Twoim życiu nie bez powodu, są potrzebne. Jeżeli upierasz się, aby trwały dłużej, stracą one moc ogrzewania chłodnych nocy pełnych krzyku i udręki. Ich płaszcz słodkości odkrywany jest wraz z jego tajemnicami.

Czasami musisz zachować pewne fantazje miłości w formie skarbu, ponieważ pewne uczucia nie przychodzą w odpowiednim czasie. Jeśli nie są autentyczne, Twoje życie będzie wydawać się niedokończone.

nogi

Zawsze wracamy w miejsca, gdzie kochaliśmy życie, nawet jeśli tylko w wyobraźni…aby poczuć to samo bicie serca oraz tamtą niewinność.

Zawsze wracamy w te stare miejsca, gdzie ukochaliśmy życie. Czasem zagryzając wargi i połykając łzy przy nieoczekiwanym wspomnieniu. Zawsze wracamy w miejsca, gdzie byliśmy zakochani, ponieważ chcemy znowu poczuć jak to było. Wracamy, by odnaleźć nadzieję na to, co kiedyś byliśmy w stanie robić.

Zawsze wracamy do łez

Czasami ludzie wracają do starych miejsc, gdzie kochali życie tylko po to, by żałować, że nie wykorzystali swojej szansy. Powracają ze smutkiem. Ale również z większą namiętnością, ponieważ mimo wszystko, ogień płonie w nich nadal.

na klifie

“Powiem to tylko raz. Nigdy nie powiedziałem tego wcześniej, ale tego rodzaju pewność pojawia się tylko raz w życiu.”

– The Bridges of Madison County-

Zawsze wracamy, by okazać lojalność

Zawsze wracamy do miejsca, które było wyjątkowe. Z wszystkimi  ludźmi, uczuciami oraz wydarzeniami, które ujęły nasze serca, a które nigdy nie będą takie same. Czasami musimy zmieścić całą naszą egzystencję w krótkiej chwili.

Życie w swobodzie, w sposób nieprzewidziany, buntowniczy oraz pełen pasji to dar, jaki ofiarowało Ci to miejsce, ponieważ uwielbiałeś to jak ono na Ciebie wpływało. To nie związek, w którym ktoś traci: obie strony otrzymały od siebie trochę magii, by móc jaśnieć.

To miejsce świeci nawet bardziej wiedząc, że pozostałeś mu wierny. To wasz sekret, który wcale Cię nie ogranicza, lecz daje wolność.

Wracamy do miejsca, które dodawało nam odwagi

Zawsze wracamy do starych miejsc, w których czuliśmy się odważni oraz leczyliśmy rany.

Powracamy do nich, ponieważ moment spełnienia, jaki tam odczuwamy warty jest tysiąca innych, które zdarzyć mogłyby się w każdym innym miejscu. Ponieważ dni te przepełnione są autentycznym szczęściem oraz nadają życiu sens.

Powracamy po odwagę, ponieważ zdajemy sobie sprawę, iż mogliśmy nie mieć szczęścia tam mieszkać. Powracając nie chcemy go opuścić, aby poczuć go na nowo, podziękować i spróbować jeszcze raz.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.