Masturdating, technika zdobywania samego siebie

Masturdating, technika zdobywania samego siebie

Ostatnia aktualizacja: 31 lipca, 2018

Czasami możesz mieć ochotę pójść sam do kina lub skosztować ulubionego dania w restauracji. W dzisiejszych czasach tego typu zachowania nazywamy masturdating, jest to próba nawiązania silniejszego połączenia z naszym wewnętrznym ja. To słowo pochodzące z angielskiego odnosi się do osób, które realizują indywidualne plany i wiedzą, jak cieszyć się z samotności.

Masturdating ma wiele korzyści. Jest to sposób na poznanie samego siebie. Chodzi o cieszenie się z prostych planów, takich jak chodzenie do kina lub oglądanie filmów, bez konieczności szukania towarzystwa.

Badania pokazują, że niektórzy ludzie nie czują się swobodnie uczestnicząc samemu w zajęciach, zwłaszcza gdy są obserwowani przez innych. Jednak ostatnie badania pokazują, że ludzie, którzy okazjonalnie spędzają czas w samotności, są co najmniej tak samo zadowoleni, jak ci, którzy robią to ze swoim partnerem.

kobieta ma łące

Masturdating, technika zdobywania samego siebie

W naszym zero-jedynkowym świecie samotni ludzie odbierani są jako osoby aspołeczne. Dlatego może wydawać się zaskakujące pojawienie się takich zjawisk, jak masturdating. Z pewnością jest to jeden z najlepszych sposobów, aby pomóc Ci wzmocnić i pogłębić relacje z samym sobą. Zalecamy następujące zajęcia, aby ćwiczyć masturdating:

  • Wybierz się na jednodniową wycieczkę do miejsca, które zawsze chciałeś odwiedzić.
  • Wyjdź ze swojej strefy komfortu.
  • Kup jeden bilet na koncert, sztukę lub do kina.
  • Zapisz się na zajęcia taneczne.
  • Zarezerwuj sesję zdjęciową.
  • Poczytaj książkę w parku.
  • Idź do ulubionej restauracji i rozkoszuj się jedzeniem.
  • Obejrzyj film, którego nikt nie chce z Tobą obejrzeć.

Dlaczego powinieneś stosować masturdating?

Jeśli jesteś singlem lub, przeciwnie, masz partnera powinieneś wiedzieć, że istnieją powody, które uzasadniają masturdating. Oto niektóre z nich:

1. Odkryjesz kim naprawdę jesteś

Poświęcając czas na poznanie siebie, identyfikujesz siebie jako jednostkę, zamiast być kimś, kto przez lata był określany przez innych.

To odkrycie dba o Twoją samoocenę. W ten sposób łatwiej będzie zmienić Twój wewnętrzny dialog za pomocą zdań typu: “Jestem ważny” i “Będę szczęśliwy”. Te pozytywne zdania pomagają rozwijać pozytywną mentalność.

2. Stworzysz Twoje własne szczęście

Samozadowolenie jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących uczuć, jakiego możemy doświadczyć. Pamiętaj, że poprzez plany indywidualne bierzesz pełną odpowiedzialność za Twoje szczęście. Pamiętaj, aby się uśmiechnąć, zanim skoncentrujesz się na szczęściu innych.

kobieta na rowerze

3. Rozwiniesz zdrową relację z samym sobą

Przede wszystkim, dzięki masturdating będziesz w stanie rozwinąć silną i serdeczną relację z samym sobą, w której przyzwyczaisz się traktować siebie z szacunkiem i życzliwością. Zdrowa relacja pozwala Ci na kontakt z samym sobą bez krzywdzenia się, karania lub rzucania oskarżeń.

Technika ta skupia się na wszystkim, co odkładamy na bok, czy to zdrowie, czy nasze zainteresowania.

4. Zbudujesz solidny fundament dla następnych relacji

Jeśli jesteś typem osoby, która nie lubi bycia singlem, powinieneś co jakiś czas sobie przypominać, że czasami samotne wyprawy mogą być naprawdę korzystne dla Twojego następnego związku.

Oczywiście, Twoje doświadczenie z samotnością i bólem czyni Cię silniejszym. Kiedy zaczniesz widzieć podróż w samotności jako coś pozytywnego, przyciągniesz optymistycznych ludzi, na których zasługujesz!

Krótko mówiąc, masturdating to technika, która pozwala ci na nowo podbić Twoje serce i przynieść wiele korzyści. Dlatego zachęcamy Cię, abyś od czasu do czasu nie wahał się robić rzeczy sam. Pomoże Ci połączyć się z Twoim wnętrzem i poznać lepiej samego siebie!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.