Lubię ludzi którzy zostawiają po sobie ślad a nie blizny

Lubię ludzi którzy zostawiają po sobie ślad a nie blizny

Ostatnia aktualizacja: 08 listopada, 2017

Lubię ludzi którzy zostawiają po sobie ślad ale nie muszą sprawiać bólu. Ludzi którzy zdobyli miejsce w naszych sercach. Tych, którzy nauczyli nas wartości przyjaźni, doceniania szczerości i sprawili, że jesteśmy w stanie ufać innym. Dzięki tym wyjątkowym osobom wzbogaciliśmy się duchowo i byliśmy w stanie doświadczyć prawdziwego szczęścia. Nie byliśmy jednak uczciwi wobec żadnej z nich.

Jest w nas mnóstwo śladów zostawionych przez tych, o których zapomnieliśmy zbyt szybko. Zapomnieliśmy nie dlatego, że nie docenialiśmy wszystkiego, co z nimi przeżyliśmy, czy też udzielonego wsparcia, ale dlatego, że więcej czasu poświęcamy tym, którzy w jakiś sposób nas zranili.

“Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu jako błogosławieństwa, a inni jako lekcje”

-Anonim-

Ludzie, którzy zostawiają bliznę

Wiemy, jak rozróżniać ludzi którzy sprawiają, że czujemy się dobrze i tych, którzy sprawiają, że czujemy się nieswojo. Niemniej jednak decyzja o odpuszczeniu, ucieczce lub po prostu zniknięciu jest trudna. Pozwalamy im igrać z naszymi uczuciami, ciągle źle nas traktować. Poczucie winy i strach sprawiają, że jesteśmy pełni wątpliwości nawet wtedy, gdy jesteśmy świadomi ścieżki jaką musimy wybrać.

Być może dzieje się tak ponieważ to właśnie w tych momentach smutku, depresji lub prawdziwego horroru zaczynamy doceniać to co mamy. Pomyślcie o momentach, kiedy byliście bardzo chorzy, złapaliście grypę i nie mogliście ruszyć się z łóżka. Czyż nie jest prawdą, że ​​docenialiście wtedy te momenty, gdy czuliście się dobrze? Jednak w momencie, gdy już nie czujecie się chorzy, to uczucie zamazuje się w waszej pamięci.

Dziewczyna i jej odbicie w szybie.

W związku dzieje się dokładnie to samo. Ludzie, którzy zostawiają po sobie bliznę, pozostają w naszej pamięci dłużej. Sprawiamy, że są odpowiedzialni za nasz dyskomfort. Skupiamy się na wszystkim, co stworzyli, na tym, jakie uczucia w nas wzbudzili. Nasz instynkt przetrwania utrzymuje echo pod postacią pamięci, na wypadek gdyby los postawił nas kiedyś w podobnych okolicznościach.

Jak zapomnieć ludzi którzy nas ranią

Ale to ludzie, którzy zostawiają w nas ślady, a nie blizny, powinni zwrócić naszą uwagę. Mając świadomość ile wnieśli do naszego życia, bez zabierania czegokolwiek. By ktoś pozostawił w nas swój ślad nie trzeba cierpieć lub nosić w sobie niezabliźnionych ran. Najlepsze ślady to te, które są subtelne, widoczne tylko dla tych, którzy wiedzą, jak je docenić.

Ślad pozostawiony przez tych, którzy są warci naszej uwagi

Warto skupić się na tych, którzy zostawili po sobie ślad czegoś dobrego.

Zadaj sobie pytanie “jakiego rodzaju ślad chcę zostawić?” Tak właśnie robią ludzie, którzy zostawiają ślady bez wyrządzania krzywdy, my też możemy to zrobić. Kiedy nie docenimy innych, zostawiamy ranę, która może przekształcić się w brzydką bliznę.

Lubię ludzi, którzy zostawiają po sobie ślad - trzy przyjaciółki.

Chociaż trudno jest wyrzucić wspomnienia pełne bólu, prawda jest taka, że ​​istnieją skróty, które pomagają to osiągnąć. Zamknij oczy. Posłuchaj swojego ciała i pozwól sobie na to, na co masz ochotę, w kierunku tego, co sprawia, że ​​czujesz się dobrze. Nagle ci ludzie, którzy zostawili w tobie bliznę zwyczajnie znikną. Wspomnienia zostaną zastąpione przez tego, kto ofiarował ci dobre rzeczy.

“Musimy nauczyć się ofiarowywać ludziom tę samą wartość i znaczenie, jakie oni dają nam”

-Anonim-

Normą powinno być nie to abyście byli celem każdej wrednej osoby, ani też to że macie pecha. Prawdopodobnie spotkaliście kogoś, kto nie wiedział jak was traktować we właściwy sposób. Nie powinno to jednak budzić uczucia smutku.

Tacy ludzie nie powinni stać się bohaterami waszych wspomnień. Osoby, które zasługują na całą uwagę, to te, które tam były przy was, gdy inni zniknęli. Ci, którzy uważnie słuchali, podczas gdy wielu tylko udawało, że to robi. Ludzi którzy nie zostawili po sobie blizn, tylko miłość.

Dziewczyna z gwiazdami na plecach.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.