Gdzie chciałbyś być - czy już się tam znalazłeś?

Gdzie chciałbyś być - czy już się tam znalazłeś?

Ostatnia aktualizacja: 15 marca, 2018

Być może zauważyłeś, że za każdym razem kiedy zaczynasz nową książkę na jakiś temat, nie możesz przebrnąć przez kilka pierwszych stron. Być może chcesz cieszyć się wolnym czasem w trakcie wakacji, ale koniec końców zajmujesz się czymś, co nie ma nic wspólnego z twoimi pragnieniami. Są to właśnie oznaki wskazujące ci, czy jesteś tam, gdzie chciałbyś być.

Dlaczego ustalenie tego, gdzie chciałbyś być jest takie ważne? Dlaczego nie warto z tym zwlekać i jak to zrobić?

Gdzie chciałbyś być?

Każdy z nas ma jakieś fantazje, o tym jak powinno wyglądać nasze życie. Tylko ci, którzy kroczą po prawej stronie ścieżki spełnią swoje marzenia. Skąd jednak masz wiedzieć, że jesteś tam, gdzie chciałbyś być? Skąd możesz mieć pewność, że ta ścieżka jest prawdziwie twoja, czy też nie? Jeśli nie odnajdziesz odpowiedzi na te nurtujące pytania, konsekwencje mogą być drastyczne.

Niektórzy ludzie zaczynają kroczyć pewną ścieżką nie zdając sobie sprawy, że nie jest to naprawdę to, czego pragną od życia. Bardzo często również to właśnie ci ludzie, kiedy już zdadzą sobie sprawę ze swojego położenia, myślą że jest już za późno i wolą pozostać w wytworzonej klatce. Robią to wszystko podczas gdy klucz do prawdziwego szczęścia cały czas spoczywa w ich dłoni.

Narzekanie to część codziennego języka

Aby zrozumieć, że klucz do wolności spoczywa w twoich rękach musisz zidentyfikować pewne znaki, które mówią ci, że nie jesteś tam gdzie chciałbyś być. Te znaki to ostrzeżenie. Mówią ci, abyś zmienił swoją ścieżkę i wreszcie czuł się dobrze we własnej skórze. Jedną z oznak jest stałe narzekanie na wszystko.

Jeśli nie zadowala cię twoja praca, zarobki, twoja rodzina, czy ludzie których masz wokół siebie, życie, czy wreszcie ty sam, to bardzo możliwe że całymi dniami tylko na wszystko narzekasz. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które potrafią jedynie koncentrować się na negatywnych aspektach rzeczy, to bardzo prawdopodobne, że w twojej głowie jest miejsce jedynie dla ciemnych i katastroficznych myśli.

Myśli w głowie

Twoja myśli będą działać wbrew tobie, jeśli w głowie masz jedynie ciemność. To z niej wykluwa się wizja świata, w którym wszystko jest nieodpowiednie i całymi dniami będziesz starał się uciec od tego obrazu. Aby zacząć zmiany musisz zacząć praktykować dobre nawyki. Jednym z nich jest wdzięczność za to co masz w życiu i pozytywne nastawienie do wszystkich rzeczy. Ostatecznie może być tak, że jedyne co możesz zrobić to stawić im czoła.

Nie cieszysz się życiem

W takich przypadkach życie może być jak sweter: cudowne na początku, ale kiedy je przymierzysz strasznie cię uwiera. W pewien sposób je lubisz, jeśli spojrzysz pod odpowiednim kątem. Jednak z każdej innej strony powoduje twój lęk, a w dłuższym rozrachunku nawet ból.

Kiedy jesteś w niewłaściwym miejscu, kiedy ciągle za czymś tęsknisz i czegoś pragniesz, twoje ciało cierpi, gdyż jest domem dla twojego umysłu. Udowodniono naukowo, że brak motywacji osłabia nasze mechanizmy obronne i czyni nas znacznie bardziej podatnymi na choroby.

Kobieta z kwiatem

Z drugiej strony praca oraz gromadzenie kapitału jest naprawdę dobre. Nigdy nie należy żałować posiadanych zasobów, jednak równocześnie pamiętaj o człowieku, który całe życie poświęcił na przygotowania do wyimaginowanego wydarzenia. Pierwszym co go zaskoczyło, była śmierć, przy której jego złote monety i kolorowe papierki nie miały żadnej wartości. Nie zapominajmy że najlepszą drogą do sukcesu jest codzienna praca.

“Na szczęście w większym stopniu składają się drobne przyjemności, które zdarzają się każdego dnia. Wielkie przychylności fortuny, które sporadycznie spadają na ludzi nie mają tak istotnego znaczenia.”

-Benjamin Franklin-

Zbyt wiele czasu poświęcasz na błahostki

Kiedy marnujesz czas na niepotrzebne rzeczy, po raz kolejny możesz dostrzec, że coś jest nie tak. Wielogodzinne surfowanie po internecie bez większego celu, oglądanie seriali, by spędzać w jakiś sposób popołudnia, granie w gry komputerowe, palenie, czy nadmierne picie to kolejne oznaki.

Miejsce gdzie chciałbyś być

Czy będziesz mógł cieszyć się sukcesem i spełnieniem robiąc to co robisz każdego dnia? Uważasz, że dzięki temu czujesz się lepiej, czy też jest to powód przez który stopniowo popadasz w ciemność? Nie pozwól, aby uciekło z ciebie światło. Szukaj rzeczy, dzięki którym czujesz się naprawdę dobrze.

“Pewnego dnia, nie wiadomo gdzie, bez pomyłki odnajdziesz siebie. Ta chwila, i tylko ona jedna będzie najszczęśliwszą lub najbardziej gorzką w twoim życiu.”

Pablo Neruda

Szukaj celów i chwytaj marzenia. Kiedy zaczniesz podążać właściwą ścieżką i zmienisz swoje nawyki, twoje życie odmieni się na lepsze. Poczujesz się tak wolny, że przestaniesz narzekać na stracony czas i zaczniesz robić to, co naprawdę przynosi ci satysfakcję i będziesz tam, gdzie chciałbyś być.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.