Firefly Lane: historia prawdziwej przyjaźni

Firefly Lane: historia prawdziwej przyjaźni

Ostatnia aktualizacja: 05 października, 2019

Literatura, tak szeroka, jak piękna, to świat równoległy, jak każdy inny rodzaj sztuki. Często jest bardzo zbliżony do rzeczywistości i sprawia, że ​​czujemy bicie serca autora. Tak jest w przypadku pisarki Kristin Hannah, autorki pięknej książki Firefly Lane.

Firefly Lane opowiada o dwóch nastoletnich dziewczynach, które czują się samotne i są przekonane, że ta druga z nich wiedzie doskonałe życie. Uświadamiają sobie, że to nieprawda i nawzajem się poznają.

W pewnym momencie dzieje się coś złego, a jedna z postaci wyznaje coś niewyobrażalnego w chwili, gdy nikt się tego nie spodziewa.

W tym trudnym momencie Tully nie może już znieść swojej sytuacji i czuje potrzebę, by przestać się chronić. Czuje, że musi komuś zaufać, bo inaczej się rozpadnie. Tymczasem Kate zawsze stoi u jej boku, żeby Tully się nie załamała. Dziewczęta spędzają razem ostatnie lata liceum, studia i nie tylko.

Aby zdobyć prawdziwych przyjaciół, musisz wyjść z ukrycia. Czasami ludzie Cię zawiodą. Dziewczyny mogą być dla siebie naprawdę podłe, ale nie można nic na to poradzić. Jeśli poczujesz ból, po prostu podnieś się, otrzep z kurzu swoje uczucia i spróbuj ponownie.

Firefly Lane: Historia dwóch przyjaciółek

Ta historia opowiada o tym, jak strach przed odrzuceniem zostaje ostatecznie zastąpiony ciekawością odkrywania nowych rzeczy i wydostawania się z ciepłej, dobrze znanej strefy komfortu. Chodzi o to, aby przestać trzymać się kurczowo tego, co znamy. O to, by otworzyć się na poszukiwanie uczucia podobnego do tego, które znamy z filmów. Poza samym doświadczeniem liczą się nasze czyny.

Kate ma kochającą, ale surową rodzinę. Tully jest gwiazdą. Była porzucana przez matkę tyle razy, że musiała nauczyć się odnosić sukcesy własnymi siłami. W tych dwóch dziewczynach widzimy wspólne pragnienie, do którego żaden nastolatek się nie przyznaje. Obie chcą sprawić, by ich rodzice byli z nich dumni. Kate uważa, że ​​Tully ma wszystko i na odwrót – Tully wierzy, że Kate ma to wszystko.

Myśli i lęki są bezkształtnymi rzeczami, dopóki nie ukształtujesz ich swoim głosem. A kiedy już nadasz im głos, mogą Cię zmiażdżyć.

Przyjaciółki na rowerach

Dwa różne światy

Ich przyjaźń rodzi się, gdy zdają sobie sprawę, że jedna z nich jest dobra w opowiadaniu historii, a druga w słuchaniu. Tully szybko zdaje sobie sprawę z tego, kim chce być w życiu i jak to osiągnąć, podczas gdy Kate potrzebuje trochę więcej czasu na zastanowienie. W międzyczasie podąża za Tully, wyciągając ją z każdego dołka i pomagając jej radzić sobie z bólem przeszłości.

Każda z dziewcząt próbuje pokonać inne przeszkody. Tully robi to, będąc gwiazdą telewizji. Kate jest kochająca, szczodra i rozumie, że są ludzie, którzy zostali tak bardzo zranieni, że nie są w stanie prosić o odpuszczenie.

Tully jest tak niesamowicie silna, że jest w stanie przyciągnąć uwagę wszystkich. Natomiast Kate cechuje się tak ogromną odwagą, że ​​jest w stanie ochronić wszystkich. Tak czy inaczej, Kate jest powietrzem, którym Tully oddycha, a Tully jest powietrzem, którym oddycha Kate. Życie w ich dwóch różnych światach pozwala im przetrwać.

Miłość i przyjaźń

Firefly Lane nie jest realistyczną powieścią, a Kristin Hannah wcale nie zamierzała pokazać rzeczywistości. Nie chciała, by jej powieść była zwierciadłem rzeczywistości i wie, że większość przyjaźni nie działa w ten sposób. Jednak jest to piękny sen, piękna opowieść o tym, jak mogłyby wyglądać nasze relacje, gdybyśmy wiedzieli, jak nawiązywać prawdziwe przyjaźnie.

Być może jednym z najpiękniejszych elementów tej książki jest umiejętność wyrażenia tego, co matka lub córka mogą odczuwać w momentach, gdy jedna z nich staje się świadoma niebezpieczeństw, które zagrażają drugiej, podczas gdy ta pierwsza całkowicie ignoruje to wszystko, zbliżając się do ognia.

Firefly Lane z niezwykłą precyzją opisuje ambiwalencję faktu, że nasze bezpieczeństwo leży w tym samym miejscu, z którego próbujemy desperacko uciec: w naszej rodzinie.

Nie zamierzamy zagłębiać się bardziej w Firefly Lane, ponieważ nie chcemy zdradzić zbyt wiele historii osobom, które chciałyby same prześledzić jej strony. Mówiąc w skrócie, najcenniejsza w tej książce jest opowieść o przyjaźni.

Trzymanie się za ręce

O autorce Firefly Lane

Z pewnością musimy przyznać, że Kristin Hannah ma zdolność budowania dwóch postaci i sprawiania, by ewoluowały na naszych oczach. To jest coś, co możemy zobaczyć u Kate, która uczy się być najlepszą mamą. Kristin Hannah prowadzi nas przez działania córki Kate, które najbardziej ją ranią, pocieszają, denerwują lub ekscytują.

Istnieje wiele powodów, dla których Firefly Lane to niesamowita książka. Zapraszamy każdego naszego Czytelnika do odkrycia jej na własną rękę.

Od autora artykułu: Firefly Lane to nie tylko książka dla nastolatków, to książka dla wszystkich. Wiek dorastania jest tylko początkiem pasjonującej ścieżki, którą kroczą bohaterowie tej powieści.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.