Thumb Author Rocío García Garzón

Rocío García Garzón

Psycholog


Psycholog specjalizujący się w terapiach trzeciej generacji. Odbyła także szkolenia teoretyczne i praktyczne z zakresu terapii systematycznej, psychologii klinicznej, rozwoju osobistego, coachingu, delfinoterapii, zarządzania przemianą osobistą i zarządzania talentami. Pracowała, udzielając pozaszkolnego wsparcia dzieciom i młodzieży, jako badacz i prelegent w projektach naukowych, w sesjach wsparcia psychologicznego dla pacjentów z chorobami przewlekłymi oraz jako psycholog kliniczny.

O autorze

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie w Granadzie (2013). Posiada tytuł magistra Zasobów Ludzkich, Coachingu i Zarządzania Talentami na Uniwersytecie Camilo José Cela (2016) oraz jest Specjalistą Terapii Kontekstowych i Terapii Trzeciej Generacji na Uniwersytecie w Almerii (2017). Ukończyła również szkolenia z telepsychologii, terapii zwierzęcej oraz psychologii klinicznej.

Uczestniczyła w narodowych konferencjach z zakresu psychologii klinicznej i zdrowia, przedsiębiorczości i rozwoju osobistego. Ponadto brała udział w międzynarodowych projektach współpracy z zakresu thalassoterapii i delfinoterapii.

Od 2014 roku pracuje zawodowo jako psycholog zdrowia ogólnego i coach. Współpracuje z Uniwersytetem w Granadzie w projektach badawczych dotyczących zdrowia, podkreślając dziedzinę przewlekłego bólu, fibromialgii i innych chorób o silnym składniku psychologicznym. Współpracuje również ze Stowarzyszeniem Felizia TAMM prowadząc warsztaty dla rodzin oraz jako delfinoterapeuta. Pracowała jako nauczyciel, doradca i doradca dla dzieci i młodzieży.

Swoją pracę jako psycholog uzupełnia, pisząc i redagując projekty dla mediów cyfrowych. Koncentruje się przede wszystkim na tematach, które obracają się wokół inteligencji emocjonalnej, terapii trzeciej generacji, aktywacji behawioralnej, terapii poznawczej i rozwoju osobistego; obszarów, w których specjalizowała się w trakcie swojej kariery zawodowej.


Ostatnie artykuły