Możesz osiągnąć więcej, niż ci się wydaje

Możesz osiągnąć więcej, niż ci się wydaje

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

Jak często zatrzymywałeś się w trakcie realizacji planu, bo ktoś powiedział ci, że nigdy nie zdołasz osiągnąć celu? Każdy z nas przynajmniej raz miał taką sytuację. Widziałem ogromne przypadki dezaprobaty. Nauczyciele, matki i ojcowie, rodzeństwo, przyjaciele. Wszyscy ci ludzie mogą okazać się być niesamowicie zdeterminowani, by sprawić, aby ktoś czuł się bezwartościowy i nie wierzył, że może coś osiągnąć.

Takie jest życie, to przytrafiało się każdemu z nas. W naszym życiu wydarzyły się niezliczone przypadki sytuacji, kiedy nie udało nam się czegoś osiągnąć przez to, że inni wmówili nam że nie zdołamy, a my w to uwierzyliśmy. To niesamowite jak wiele możliwości oferuje nam życie, z których my nigdy nie skorzystaliśmy. Wszystko przez to, że już wiedzieliśmy, że nie będziemy w stanie osiągnąć naszego celu.

Istnieje wiele sposobów, aby kogoś zniechęcić. Każdy z nich jest bardziej bolesny od pozostałych. Setki razy słyszałem jak ludzie mówią: nie uda ci się”, “przestań marnować swój czas”, “życie przecieka ci przez palce”. To tylko niektóre z tych najbardziej demotywujących fraz.

Najczęściej jednak jest to coś bardzo subtelnego. Zniechęcające spojrzenia – te urągliwe i szydercze, zdesperowane i pełne braku zrozumienia. To właśnie na nie często napotyka heroiczny wysiłek, aby coś jednak osiągnąć.

Drabina do nieba

 

Osiągnąć możesz tyle, na ile pozwala ci twoja wiara

Są ludzie, którzy myślą, że nigdy nie uda im się nauczyć obcego języka, czy uzyskać szczytowej formy. Wątpią, że zdołają pokonać swoją nieśmiałość, zdobyć puchar lub po prostu nauczyć się prowadzić. Widzieliśmy to wszystko niezliczoną ilość razy.

Czasami wręcz obserwowaliśmy, jak te najbardziej destrukcyjne i fatalne w skutkach ostrzeżenia pochodziły od rodziny lub szkoły. Dlaczego tak się dzieje? Kiedy byliśmy młodzi, to co mówili nam inni kształtowało naszą tożsamość oraz obraz samych siebie.

Wszyscy jesteśmy winni regularnego uśmiercania naszych marzeń. Czasami wręcz robiliśmy to wiedząc, jak wielką wyrządza nam szkodę.

Prawda jest taka, że wszystko jest możliwe. Jeśli nie da się tego osiągnąć w jeden sposób, zawsze pozostają inne możliwości. Edison powiedział kiedyś, że “ci, którzy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy to robią”. Możemy zrobić wszystko co zechcemy, jeśli tylko wystarczająco mocno się staramy. Chcieć nie zawsze znaczy móc, ale zdecydowanie motywacja pomaga nam w osiąganiu naszych celów.

Motywacja do działania, by osiągnąć cel

Pewnego razu dwaj chłopcy jeździli na łyżwach po zamarzniętym stawie. Było to chłodnego, pochmurnego popołudnia, lecz chłopcy bawili się bez względu na otaczający ich świat. Nagle lód pękł, a jeden chłopiec wpadł do wody.

Drugi widząc, że jego przyjaciel tonie pod lodem chwycił kamień i zaczął nim tłuc o taflę lodu. Uderzał z całej siły, aż udało mu się skruszyć zamarzniętą powłokę. Chwycił za dłoń swojego przyjaciela i uratował go.

Kiedy na miejsce przyjechali strażacy i zobaczyli co się wydarzyło nie mogli nadziwić się całej sprawie. Lód był na tyle gruby, że coś podobnego wydawałoby się niemożliwością.

“To nie możliwe, żeby swoimi małymi dłońmi i tym tylko kamieniem zdołał skruszyć ten lód”- twierdzili. Wtem zjawił się starszy człowiek i powiedział: “Ja wiem jak on to zrobił”.

“Niby jak?”

“Nie było nikogo, kto by mu mówił, że nie może”.

Każdy powinien przełożyć tę historię na swoje życie i skruszyć lód, by uciec od śmierci. W każdym z nas tkwi siła pozwalająca nam podnosić się po każdym upadku. Możesz upadać tysiąc razy, ale zawsze wstaniesz po raz tysiąc pierwszy. Mamy odwagę, by stawiać czoła bólowi i na nowo poskładać odłamki naszego ducha.

Sukces tkwi w nas

Ci z nas, którzy dążą do jakiegoś celu wiedzą, że ustalenie celów jest pierwszym krokiem do sukcesu. Pozostawanie głuchym na demotywujące słowa drugich, a osiągnięcie punktu bez odwrotu trzecim. Tym ostatnim jest chwila, w której nie pozostaje nam nic innego, jak osiągnąć swój cel.

Jak mawiał Senekato nie tak, że przez sam trud rzeczy nie podejmujemy się jej, lecz to nasze wahanie czyni rzecz trudną”. Jeśli więc chcesz dojść tam, gdzie większość nie zdołała: uwierz w siebie!

Obrazy dzięki życzliwości nuvolanevicata


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.