Kobiety dojrzałe - poznaj ich świadectwo

Kobiety dojrzałe - poznaj ich świadectwo

Ostatnia aktualizacja: 23 lutego, 2018

Dojrzałość oznacza akceptowanie siebie i przede wszystkim zrozumienie własnej natury kobiety. Proces ten może obejmować trudne etapy, w których ciemność naszych problemów przesłoni nam wyjścia z sytuacji.

Dojrzewanie jednak to umiejętność wykorzystywania wyzwań niczym dźwigni, którą obrócimy obraz sytuacji. To proces wydostawania się z potrzasku i pokonywania przeciwności. Sztukę tę opanowały dojrzałe kobiety.

Jako kobieta rozumiesz, że społeczeństwo ciągle każe nam unikać dojrzewania. Idealizowanie młodości, wykorzystywanie kosmetyków, by zatrzeć ślady wieku to oznaki ucisku społeczeństwa, które nie pozwala nam w pełni dojrzewać.

Dla kobiety wchodzącej w okres dojrzałości istotne jest znalezienie emocjonalnego punktu zaczepienia ze swoją duszą, istotą i wspomnieniami. Dzisiaj zachęcamy się do przeczytania tego cennego listu autorstwa kobiety zanurzonej w takiej właśnie chwili. Jej nieskończone emocje stanowią dla nas źródło nieocenionej wiedzy.

“Dojrzałość mężczyzny polega na odnalezieniu tej powagi, jaką wykazywał w trakcie dziecięcej zabawy”

-Friedrich Wilhelm Nietzsche-

Odważne kobiety bronią tego w co wierzą

Prawdziwie piękne kobiety są piękne nie tylko na zewnątrz, ale również w środku. Odważne by bronić tego w co wierzą, ale otwarte i szanujące opinie innych. Tak właśnie się czułam podczas naszych głębokich, niekończących się rozmów. Obrończyni dzieci.. słuchałeś mnie swoim sercem. Przemawialiśmy z głębi duszy.

Rozwiane włosy kobiety

Zawsze gotowa do pomocy. Wymagająca przede wszystkim od siebie. Zabawna, wesoła, uśmiechnięta, czuła, taką mnie zdobyłeś. Skrupulatna, uważna, której nigdy niczego nie zabrakło. Wierna tobie, aż do samego koca. Przede wszystkim matka, a także żona, siostra, ciocia, córka. Kochająca nieskończoność, ceniąca drobne rzeczy, dostrzegająca serca innych ludzi.

Bierz odpowiedzialność za to co możesz

Kobieta charakteru, emocjonalna, która kocha i cierpi jednocześnie. Czy pamiętasz? Bierz odpowiedzialność za to co możesz. Nie możesz dać z siebie nic więcej, a jeśli nie zadbasz o siebie to zachorujesz. Będziesz niezdolna do pomocy. Każda z nas musi udźwignąć samą siebie i dalej iść naprzód.

Kobieta na ścieżce w tunelu

Jesteś wartościowa przez to kim jesteś, a nie za to co robisz

Lubię myśleć o tobie. Cieszę się tą chwilą i za każdym razem uśmiecham. Jesteś tak wspaniałą jak twoje ciasta, ich konsystencja, delikatność, wygląd, włożona praca i smak! Idź swoją ścieżką i nie trać ducha. Jesteś wartościowa nie tylko przez to co robisz, ale przez to kim jesteś. Gdybyś nie była sobą, nie wydarzyłaby się żadna z tych rzeczy.

Kobieta z czerwonym kwiatem

Przepełniona emocjami na zawsze zapamiętam historię drzewa. Zasadzono je, by wspominało życie. Ciało odchodzi, jednak dusza nigdy nie będzie zapomniana. Możesz dostrzec ją w liściu, owocu, korzeniu, nasieniu i gwieździe. Póki istnieje ktoś kto pamięta, drzewo nie umrze. Za każdym razem odradzać będzie się na nowo i stale rozwijać.

Cóż więcej mogę ci powiedzieć kochanie. Jestem niezmiernie szczęśliwa, że nasze ścieżki się spotkały. Na swojej drodze zawsze napotykać będziesz na dobrych ludzi. Wystarczy tylko byś była w stanie ich dostrzec, a jesteś jedną z nich. Przekazuję ci wiele, bardzo wiele uścisków i pozytywną energię, która łącząc się z twoją nigdy nie zostawi cię na boku. Przekazuję ci całe swoje życie i zrozumienie. Z poważaniem.

Na zawsze.

“W rzeczywistości spełnieni ludzie, tacy którzy dostąpili ogromnej dojrzałości, zdrowia i zadowolenia mogą nas tak wiele nauczyć, że czasami wydają się być innym gatunkiem ludzi.”

Abraham Maslow


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.