Jak się obudzić w dobrym nastroju?

Jeśli się do tego przyłożysz, możesz obudzić się w lepszym nastroju. W rzeczywistości chwile na jawie są niezwykle ważne, ponieważ zwykle znacząco warunkują resztę dnia.
Jak się obudzić w dobrym nastroju?

Napisany przez Edith Sánchez

Ostatnia aktualizacja: 24 października, 2022

Jak się obudzić w dobrym nastroju? Pobudka w dobrym nastroju to najlepszy punkt wyjścia do przyjemnego dnia. Właściwie ta pierwsza chwila poranka odciska piętno na postawie, jaką przyjmiesz w kolejnych godzinach. Pozytywne nastawienie decyduje o tym, że będziesz mieć jaśniejszy umysł, możesz podejmować lepsze decyzje i wszystko po prostu popłynie.

Jednak kiedy mówimy o wstawaniu w dobrym nastroju, nie mamy na myśli, że musisz śpiewać i tańczyć, gdy tylko otworzysz oczy. Chodzi raczej o rozpoczęcie dnia w zrównoważonym nastroju. Nawet jeśli przechodzisz przez trudny okres, jeśli popracujesz nad swoim nastawieniem, wszystko się poprawi.

Proponujemy tutaj szereg podstawowych czynności, dzięki którym możesz obudzić się w dobrym nastroju. Bez względu na to, jak trudny może być Twój dzień, jeśli zaczniesz go od zrównoważenia i koncentracji energii życiowej, będziesz mieć więcej narzędzi do radzenia sobie z tym, co Cię czeka.

Każdego ranka rodzimy się na nowo. To, co robimy dzisiaj, jest najważniejsze ”.

-Budda-

kobieta się budzi
Planowanie na następny dzień zmniejsza stres.

Jak obudzić się w dobrym nastroju

Do pobudki w dobrym nastroju należy przygotowywać się dzień wcześniej. Dokładniej, około trzech do czterech godzin przed pójściem spać. To idealny czas na wykonanie pewnych czynności, które ułatwią Ci wstawanie. Chodzi o to, żeby o siebie zadbać.

Najpierw sporządź lub przejrzyj podstawowy plan działań na jutro. Posiadanie mentalnego planu tego, co zamierzasz zrobić, zmniejsza stres. Również fakt, że podjąłeś już pewne decyzje, ułatwi ci poranek. W konsekwencji twoje neurony mogą się stopniowo budzić.

Jeśli masz jutro do wykonania jakieś złożone lub niepokojące czynności, spróbuj podzielić je na mniejsze czynności. Jest to sposób na wyznaczenie prostego i opłacalnego kursu. Dodatkowo możesz również skorzystać z małych wzmocnień pośrednich. Po przygotowaniu planu następną rzeczą jest przygotowanie tego, czego potrzebujesz. Na przykład ubrania, które chcesz na siebie włożyć.

Możesz także zmienić ćwiczenie przewidywania w stałą rutynę. To nie musi być szczególnie długie. W rzeczywistości, jeśli przekracza 20 minut, to prawdopodobnie dlatego, że nie tylko przygotowujesz się, ale także robisz coś, co tak naprawdę możesz zostawić do jutra. Wybierz to, co lubisz najbardziej: spacer, siłownię, taniec lub jakąkolwiek aktywność wymagającą wysiłku fizycznego.

Śpij dobrze

Aby dobrze spać, musisz zacząć przygotowywać się około trzech do czterech godzin przed snem. Nie tylko pomaga Ci to mentalnie przygotować się na jutro, ale także oczyszcza drogę z przeszkód, dzięki czemu możesz dobrze wypocząć. Odpowiedni sen jest kluczem do przebudzenia się w dobrym nastroju.

Upewnij się, że zjesz lekką kolację i obniż rytm swojej aktywności do pory snu. Upewnij się również, że Twoja sypialnia nadaje się do odpoczynku. W pobliżu powinno być mało światła, mało hałasu i nie powinno być żadnych urządzeń elektrycznych. Jest to niezbędne, jeśli chcesz dobrze spać.

Spróbuj wyobrazić sobie obraz czegoś lub kogoś, kto cię inspiruje i uspokaja. Naprawdę dobrze jest spać z tym relaksującym obrazem obok siebie i widzieć go po przebudzeniu. Pamiętaj, że Twoje łóżko służy do spania. Nie jedz, nie czytaj ani nie patrz na swój telefon komórkowy, gdy jesteś w łóżku. Spróbuj też budzić się o tej samej porze, bez względu na to, jak długo spałeś.

Kobieta śpi w łóżku
Rutyna przed snem, w której obecne są nawyki i postawy promujące higienę snu, jest kluczem do tego, żeby się obudzić w dobrym nastroju.

Rozpoczęcie nowego dnia

Jeśli udało ci się dobrze spać, jesteś już w 80 procentach drogi do szczęśliwego wstawania. Jeśli po przebudzeniu nie czujesz się zbyt zmęczony, wiesz, że spałeś wystarczająco dobrze. Ta chwila przebudzenia jest najodpowiedniejsza do przeprowadzenia małego rytuału. Podziękuj za życie, za kolejny dzień i za wszystkie dobre rzeczy w Twoim istnieniu.

Wykonanie kilku podstawowych rozciągnięć przed wskoczeniem pod prysznic poprawi Twój nastrój. Robiąc to, przejrzyj w myślach swoje plany na nadchodzący dzień. Zjedz też spokojnie śniadanie.

Najlepiej byłoby zarezerwować wystarczająco dużo czasu rano, aby nie musieć się spieszyć. Jeśli to możliwe, wybierz się na krótki spacer przed pracą. Poruszanie się pobudzi Cię do działania. Pamiętaj, że przez cały dzień możesz napotykać różne trudności. Jeśli tak będzie, po prostu oddychaj przez minutę, zanim zaczniesz działać. Jeśli udało Ci się obudzić w dobrym nastroju, sprawy będą wydawać się o wiele łatwiejsze.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Calzada, A. R. Y. Higiene del sueño.
  • Mota, M., Duque, G., & Salazar, C. (1998). Energia vital I. Gac. homeop. Caracas, 4-11.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.