Thumb Author Yurdey Fernanda Herran Murillo

Yurdey Fernanda Herran Murillo

Psycholog


Psycholog kliniczny i studentka kierunku Żywienie i Dietetyka na Pontificia Universidad Javeriana. Posiada doświadczenie w projektach badawczych, wolontariacie oraz jako towarzyszka terapeutyczna o orientacji psychoanalitycznej. Pracuje również jako pisarka dla mediów cyfrowych oraz jako facylitator warsztatów związanych z pisaniem naukowym.

O autorze

Ukończyła psychologię na Pontificia Universidad Javeriana (2020). Jest studentką kierunku Żywienie i Dietetyka na tej samej uczelni, gdzie współpracowała również jako pracownik zdrowia publicznego w grupie Zdrowie i Jakość Życia. Tam również pracowała   jako asystentka naukowa w zakresie pomiaru jakości życia studentów uczelni wyższych. Numer członkowski: COLPSIC 231258.

Obecnie prowadzi badania w Javeriana Research and Entrepreneurship Center w obszarze strat i odpadów żywnościowych. Posiada doświadczenie w sektorze szpitalnym oraz jako towarzysz terapeutyczny o psychoanalitycznej orientacji klinicznej. Pełniła te funkcje w Szpitalu Oddziałowym Mario Correa oraz w Javeriana Welfare Center.

Przeprowadziła wspólne badania nad problemami zdrowia psychicznego na uniwersytetach i w populacjach wrażliwych. Podobnie działa w linii badań transformacyjnych na rzecz promocji środowiska zdrowej żywności z perspektywy ekologiczno-systemowej. Pisała dla wpływowych czasopism naukowych, takich jak Scopus. Lubi łyżwiarstwo szybkie, czytanie, pisanie i pasjonuje się procesem uczenia się i nauczania .


Ostatnie artykuły