Thumb Author Leticia Aguilar Iborra

Leticia Aguilar Iborra

Psycholog


Psycholog specjalizujący się terapią żałoby i akceptacji. Posiada szerokie wykształcenie akademickie w zakresie psychologii. Pracowała jako wolontariuszka w różnych organizacjach i instytucjach, które pomagają pacjentom z chorobami przewlekłymi. Obecnie pracuje jako psycholog w swojej prywatnej praktyce i współpracuje z mediami cyfrowymi jako pisarka i redaktorka na tematy dotyczące zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia.

O autorze

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie w Maladze (2014). Posiada tytuł magistra psychologii  ogólnej  na tej samej uczelni (2017), tytuł magistra zachowań samobójczych na Uniwersytecie Pablo de Olavide (2018) oraz tytuł magistra terapii kontekstowej trzeciej generacji na Uniwersytecie w Almerii (2021). Jest także specjalistą terapii trzeciej generacji UAL (2015) oraz opieki paliatywnej Internet University (2015).

Posiada doświadczenie w opiece nad populacją przewlekle chorą, zdobyte poprzez pracę wolontariacką w różnych stowarzyszeniach, takich jak Stowarzyszenie Kobiet Operowanych z Powodu Raku Piersi czy Asociación Española Contra el Cáncer y la Asociación Concordia Antisida. Poza tym wyspecjalizowała się na poziomie teoretycznym i praktycznym w terapii żałoby.

Obecnie pracuje jako niezależny psycholog w mieście Marbella w Hiszpanii. Pracuje z pacjentami z zaburzeniami lękowymi oraz rozwija psychoterapię w zakresie akceptacji i zaangażowania. Współpracuje również z mediami cyfrowymi przy pisaniu i redagowaniu artykułów na temat zdrowia psychicznego.


Ostatnie artykuły