Thumb Author Esther Rodriguez

Esther Rodriguez

Psycholog


Psycholog specjalizujący się w psychologii zdrowia, terapii psychosomatycznej i terapii par. Opublikowała ponad 30 artykułów naukowych, brała udział w konferencjach krajowych i międzynarodowych, pracowała jako wykładowca akademicki i korepetytorka oraz współpracowała z różnymi organizacjami charytatywnymi jako wolontariuszka. Jest autorką rozdziału „Aktualna konceptualizacja wykorzystywania seksualnego dzieci” w książce Los cries de mi silencio (2016). Pracuje jako psycholog niezależny i propagatorka.

O autorze

Absolwentka Psychologii ze specjalizacją Psychologii Klinicznej i Zdrowia na Uniwersytecie w Huelva (2012). Ukończyła szkolenie z tytułem magistra Aktualnej Wiedzy o Chorobach Rzadkich na Międzynarodowym Uniwersytecie Andaluzji (2013). Posiada również tytuł magistra Terapii Rodziny i Układów Rodzinnych na Uniwersytecie w Sewilli (2018) oraz tytuł magistra Psychologii Psychosomatycznej na Instytucie Psychologii Dynamicznej (2019). Numer członkowski: AN08745.

Posiada również specjalizację z Psychoterapii Dynamicznej na Uniwersytecie w Sewilli (2015) oraz odbyła trzydzieści kursów i programów mających na celu poszerzenie studiów. Jest współautorką książki Los Critos de mi Silencio (2016) oraz autorką kilku artykułów naukowych. Zgłaszała się do różnych organizacji jako psycholog kliniczny i psycholog zdrowia.

Obecnie pracuje jako psycholog w sferze prywatnej, z naciskiem na rozwój i zastosowanie terapii psychosomatycznej oraz terapii rodzin i par. Jest odpowiedzialna za GT „Psychologia i psychosomatyka” Oficjalnego Kolegium Psychologii Zachodniej Andaluzji (Delegacja Sewilli). Pracuje również jako wykładowca i opiekunka dla uniwersytetów i instytucji szkolnictwa wyższego.


Ostatnie artykuły