Thumb Author Raquel Beneito Vilaplana

Raquel Beneito Vilaplana

Psycholog


Psycholog specjalizujący się w poradnictwie i uzależnieniu emocjonalnym. Pracowała jako psycholog kliniczny, integrator społeczny, wolontariuszka w programach interwencyjnych, badacz, psychoterapeuta i popularyzatorka. Uczestniczyła w kongresach krajowych i międzynarodowych oraz współpracuje jako autorka i redaktorka artykułów psychologicznych dla różnych mediów i platform cyfrowych.

O autorze

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Autonomicznym w Barcelonie (2018), szkolenie ze specjalizacją w zaburzeniach snu w Euroinnova Business School oraz w Psychosomatyce w Hiszpańskim Towarzystwie Medycyny Psychosomatycznej i Psychoterapii (2022).

Jest również specjalistką w dziedzinie psychopatologii emocji, stresu i zdrowia na Uniwersytecie Complutense w Madrycie (2020). Odbyła szkolenie z psychologicznej pierwszej pomocy na Uniwersytecie Autonomicznym w Barcelonie. Ukończyła również szkolenie i praktykę w zakresie poczucia własnej wartości i rozwoju osobistego z Institut Gomà. Numer członkowski: 27291 Kolegium Psychologów Katalonii.

Współpracował z Zakładem Psychologii Podstawowej UAB przy tworzeniu Kwestionariusza Stresu i Odpoczynku Dziennego. Posiada ponad 4-letnie doświadczenie jako psycholog. Pracował w dziedzinie zdrowia psychicznego w klinikach, fundacjach i organizacjach. Obecnie oferuje swoje konsultacje jako psycholog w zakresie telemedycyny, pracując dla różnych firm oraz klientów prywatnych.


Ostatnie artykuły