Thumb Author Rafa Guerrero

Rafa Guerrero

Psycholog


Psycholog kliniczny specjalizujący się w ADHD, problemach behawioralnych i zaburzeniach uczenia się. Jest profesorem na Uniwersytecie Complutense w Madrycie, a także na innych uniwersytetach w programach edukacyjnych i psychologicznych. Jest autorem wielu książek, a także mówcą i badaczem. Obecnie kieruje placówką psychoterapeutyczną i doradczą Darwin Psychologists dla dzieci, młodzieży, dorosłych i rodzin.

O autorze

Ukończył psychologię kliniczną i zdrowotną na Uniwersytecie Complutense w Madrycie . Posiada tytuły eksperta Psychologii Wychowawczej i eksperta Interwencji Traumatycznej. Są one uzupełnione tytułem Magistra Psychoterapii Krótkoterminowej, tytułem Magistra Badań Poznawczych, tytułem Magistra Emocji i Zdrowia, tytułem Magistra Psychologii i Sportu oraz tytułem Magistra Psychoterapii Psychoanalitycznej. Jest także doktorem Edukacji i ekspertem w zakresie ADHD, zaburzeń uczenia się i problemów behawioralnych.

Obecnie kieruje Darwin Psychologists i jest profesorem na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Complutense w Madrycie. Ponadto prowadzi zajęcia na kierunku Psychologia w Cardenal Cisneros University Center oraz na Uniwersytecie Rey Juan Carlos.

Jest autorem wielu książek, w tym zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Między patologią a normalnością (2016), Edukacja emocjonalna a przywiązanie. Praktyczne wskazówki dotyczące zarządzania emocjami w domu i w klasie (2018), Historie rozwoju emocjonalnego z teorii przywiązania (2019), Jak stymulować mózg dziecka (2020) oraz Edukuj w więzi (2020).

Rafael Guerrero jest członkiem Hiszpańskiego Towarzystwa Medycyny Psychosomatycznej i Psychoterapii (SEMPP); a także stałym współpracownikiem gazety El País i Diario ABC. Był prelegentem na konferencjach krajowych i międzynarodowych, a także kierownikiem kilkunastu artykułów naukowych. Jest trenerem nauczycieli i rodziców w wielu szkołach i ośrodkach edukacyjnych w Hiszpanii.


Ostatnie artykuły