Thumb Author Juan Pablo Quintero Macias

Juan Pablo Quintero Macias

Psycholog


Psycholog specjalizujący się w procesach edukacyjnych. Pracował jako asystent naukowy, psycholog edukacyjny, projektant programów edukacyjnych i niezależny dziennikarz. Rozwinął także karierę pisarza, kładąc nacisk na wiersze i opowiadania.

O autorze

Absolwent psychologii z naciskiem na filozofię i metodologie badawcze na Pontificia Universidad Javeriana (2021).

Poeta i pisarz, uczęszczał na kursy w Casa de Poesía Silva w Bogocie i opublikował kilka wierszy w czasopiśmie literackim 20/20 Wydziału Studiów Literackich Uniwersytetu Javeriana. Jego kariera zawodowa obejmuje zarówno interwencje psychospołeczne w społecznościach i instytucjach edukacyjnych, jak i interwencje terapeutyczne metodami narracyjnymi: w 2019 roku napisał biografię starszej osoby dorosłej Apuntes de un gregario.

Ponadto miał okazję zapoznać się z procesem wdrażania Komisji Prawdy, w ramach realizacji Porozumień Pokojowych podpisanych z FARC (2016). Współpracował z magazynami, takimi jak Diners, reportaż i pisarstwo. Współpracował jako asystent naukowy, niezależny dziennikarz, projektant procesów edukacyjnych i psycholog edukacyjny. Obecnie pracuje nad zbiorem opowiadań, w których rzeczywistość i fantazja są ze sobą mylone.


Ostatnie artykuły