Thumb Author Ángel Redondo

Ángel Redondo

Psycholog


Psycholog specjalizujący się w psychogerontologii. Posiada duże doświadczenie w pracy ze starszymi osobami dorosłymi, zwłaszcza z pacjentami z demencją. Pracował w rezydencjach, jako personel pomocniczy dla bliskich osób z chorobą Alzheimera, jako rehabilitant neurologiczny, jako psycholog zdrowia ogólnego oraz jako popularyzator. Obecnie jest psychologiem w Sanitas Mayores.

O autorze

Ukończył psychologię na Papieskim Uniwersytecie w Salamance (2014). Ukończył studia magisterskie z ogólnej psychologii zdrowia na macierzystej uczelni (2016) oraz studia magisterskie z psychogerontologii na Uniwersytecie w Salamance (2017).

Brał również udział w różnych kursach, aby poszerzyć swoją edukację. Dotyczyły one tematów, takich jak zdrowie i dobre samopoczucie w starszym wieku, stymulacja poznawcza, praktyka kliniczna w geriatrii, ocena neuropsychologiczna w demencji, żałoba w chorobach neurodegeneracyjnych oraz kompleksowa opieka nad członkami rodziny i pacjentami z zaawansowanymi chorobami.

Od 2014 roku pracuje zawodowo jako psycholog, a od 2017 roku jako specjalista psychogerontologii, pracując i szkoląc się szczególnie w obszarze demencji. Był psychologiem w Hiszpańskim Stowarzyszeniu Walki z Rakiem, w Centrum Szpitalnym San Juan de Dios, w Stowarzyszeniu Rodziny Alzheimera oraz w różnych domach dla osób starszych. Uczestniczył w konferencjach z zakresu psychologii klinicznej i sądowej oraz edukacji medycznej.

Obecnie jest ogólnym psychologiem zdrowia w Sanitas Mayores i współpracuje z różnymi mediami cyfrowymi jako popularyzator.


Ostatnie artykuły