Thumb Author Úrsula Perona

Úrsula Perona

Psycholog


Psycholog i popularyzatorka. Specjalizowała się w psychologii klinicznej, brała udział w kilkudziesięciu kongresach i sympozjach oraz współpracowała z licznymi mediami. Jest także opiekunem praktyk na różnych stopniach magisterskich i oferuje swoje usługi za pośrednictwem swojej kliniki Psicoclinic.

O autorze

Posiada dyplom z psychologii na Otwartym Uniwersytecie Katalonii (2005) oraz jest specjalistką w dziedzinie psychologii dzieci i młodzieży w Wyższym Instytucie Studiów Psychologicznych w Barcelonie (2010).

Ze swojej poradni psychologicznej Psicoclinic oferuje szeroki wachlarz usług związanych zarówno z opieką kliniczną, jak i częścią edukacyjno-informacyjną. Prowadzi szkoły dla rodziców i specjalistyczne warsztaty na różne tematy: behawioralne, żywieniowe, marzenia senne, lęki przed egzaminami, kursy umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży oraz wiele innych działań szkoleniowych i terapeutycznych.

Oprócz pracy jako psycholog w dziedzinie psychologii klinicznej wykonuje inne funkcje związane z zainteresowaniami zawodowymi, takie jak udział w kongresach i sympozjach oraz współpraca w mediach, takich jak między innymi El Mundo, Sapos y Princesas, Psicoactiva.

Jej zainteresowania zawodowe skłoniły ją również do stworzenia własnego kanału na YouTube. To przestrzeń poświęcona wspomaganiu zdrowia psychicznego, poprawie samopoczucia emocjonalnego oraz jakości życia dzieci i młodzieży.