Thumb Author Saúl Sánchez

Saúl Sánchez

Odżywianie


Dietetyk kliniczny. Współpracował z instytucjami sportowymi, ośrodkami kontroli zaburzeń odżywiania oraz szpitalami uniwersyteckimi. Jest autorem książki Jak umrzeć tak późno, jak to możliwe (2020) i obecnie współtworzy platformy i czasopisma związane z odżywianiem i dobrym samopoczuciem.

O autorze

Absolwentka Żywienia Człowieka i Dietetyki na Uniwersytecie Santiago de Compostela (2016). Ukończył studia podyplomowe w zakresie genetycznych, środowiskowych i żywieniowych warunków rozwoju i wzrostu na tej samej uczelni (2018) oraz zdobył tytuł eksperta uniwersyteckiego w dziedzinie żywienia sportowego z La Universidad en Internet (2019).

Pracował jako dietetyk w Real Club Deportivo de La Coruña SAD, a także jako nauczyciel i dietetyk w różnych instytucjach. Był dietetykiem w Stowarzyszeniu Bulimii i Anoreksji w A Coruña oraz w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Santiago.

Jest autorem książki Jak umrzeć najwcześniej jak to możliwe (2020), która znajduje się w drugim wydaniu. Obecnie pracuje jako niezależny dietetyk kliniczny oraz jako współtwórca mediów cyfrowych (pisarz i redaktor) w obszarze żywienia, dobrego samopoczucia i zdrowia.