Thumb Author Rocío del Pilar Barrios Cadena

Rocío del Pilar Barrios Cadena

Psychiatra


Psychiatra specjalizująca się w macierzyństwie z niekonwencjonalnym podejściem. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w obszarze psychologii i psychiatrii. Jest założycielką projektu TuAlmaEnCalma, przestrzeni terapeutyczno-szkoleniowej ukierunkowanej na zdrowie emocjonalne. Obecnie mieszka w Nowym Jorku, gdzie pełni funkcję konsula ds. pomocy społecznej.

O autorze

Absolwentka medycyny na Universidad del Rosario w Bogocie w Kolumbii (1985) oraz specjalistka psychiatrii wyszkolona na Universidad del Bosque (1989). Odbyła szkolenie z psychoterapii transpersonalnej w Szkole Claudio Naranjo.

Była koordynatorem obszaru Zdrowia Psychicznego na Oddziale Ginekologii i Noworodka Kliniki Królowej Zofii (2000-2018). Pracowała jako psychoterapeutka, nauczycielka i dyrektor różnych służb związanych ze zdrowiem psychicznym oraz dobrym samopoczuciem. Pracowała jako konsul ds. pomocy społecznej w Nowym Jorku, gdzie obecnie mieszka.

Ponadto jest założycielką projektu emocjonalnego TuAlmaEnCalma, który jest poświęcony edukacji, wspieraniu, opiece i podtrzymywaniu świata emocjonalnego poprzez indywidualne i grupowe przestrzenie terapeutyczne.