Thumb Author Marcelo R. Ceberio

Marcelo R. Ceberio

Psycholog


Psycholog argentyński z dużym doświadczeniem akademickim i zawodowym. Za swój wkład otrzymał kilkanaście nagród, wyróżnień i stypendiów, a sam był współautorem i opublikował ponad 40 książek. Jest współzałożycielem Argentine Systemic School i zajmował ważne stanowiska na różnych uniwersytetach. Obecnie jest dyrektorem doktoratu z psychologii na Uniwersytecie Flores.

O autorze

Ukończył psychologię na Kennedy University (1979). Posiada tytuł magistra terapii rodzin na Autonomicznym Uniwersytecie w Barcelonie (1995) oraz tytuł magistra psychoimmunoendokrynologii na Uniwersytecie Favaloro (2011). Posiada doktorat z psychologii na Uniwersytecie Kennedy'ego, Uniwersytecie w Barcelonie i Uniwersytecie w Buenos Aires. Na początku był szkolony w psychoanalizie, Gestalt i psychodramie, a także rozwijał studia w Terapii Systemowej w Instytucie Badań Psychicznych w Palo Alto w Kalifornii.

Obecnie jest kierownikiem doktoratu z psychologii na Uniwersytecie Flores, dyrektorem akademickim i badawczym w Argentine Systemic School oraz dyrektorem Laboratorium Badawczego w Neuronaukach i Naukach Społecznych. Prowadzi seminaria jako profesor wizytujący w różnych krajach, takich jak Chile, Boliwia, Paragwaj, Brazylia, Meksyk, Hiszpania, Szwajcaria, Włochy i Stany Zjednoczone. Wykładał też w programach psychoterapii w Argentynie, Europie i USA.

Był współredaktorem czasopisma Systemic Perspectives i członkiem komitetów naukowych różnych czasopism naukowych, a także wspólnie z Paulem Watzlawick kierował zbiorem Interactions, epistemology and systemic clinic hiszpańskiego wydawcy Herder. Był koordynatorem rezydentów w doświadczeniu deinstytucjonalizacji psychiatrycznej w Trieście we Włoszech. Wśród innych stanowisk, na które warto zwrócić uwagę, są studia z psychologii na Uniwersytecie Maimonides oraz 31-letni wkład jako prodziekan Wydziału Psychologii Społecznej na Uniwersytecie Kennedy'ego.

Ceberio opublikował ponad sto artykułów w specjalistycznych czasopismach i rozdziałach książkowych. Wydał ponad 40 książek. Zdobył kilkanaście nagród, stypendiów i wyróżnień. Wraz z Horacio Serebrinsky, j est członkiem założycielem Argentine Systemic School.