Thumb Author Isabel Diego Rivas

Isabel Diego Rivas

Psycholog


Psycholog zdrowia i medycyny sądowej. Jest profesorem psychologii na Europejskim Uniwersytecie Atlantyckim. Od 2012 roku oferuje swoje usługi w zakresie terapii psychologicznej dorosłych i dzieci, opiniowania sądowego oraz sporządzania ekspertyz. Pracowała w Centrum Informacji i Kompleksowej Opieki nad Ofiarami Przemocy ze względu na Płeć Rządu Kantabrii.

O autorze

Uzyskała dyplom z psychologii na Papieskim Uniwersytecie w Salamance (2009). Magister praktyki klinicznej (AEPCCC, 2010). Magister psychologii klinicznej i sądowej na Uniwersytecie Complutense w Madrycie (2012).

Jest psychologiem, pracuje z dziećmi i młodzieżą oraz z dorosłymi. Jest również psychologiem sądowym: rozwija swoją pracę w zakresie prawa i jako ekspert, przygotowując psychologiczne opinie prawne (cywilne, karne, pracy) oraz prawne porady psychologiczne. Ponadto realizuje działalność zawodową jako trenerka w różnych programach oraz współpracuje z mediami, prasą i radiem.

Od 2018 roku należy do Rady Zarządzającej Oficjalnego Kolegium Psychologii w Kantabrii jako członkini różnych grup roboczych.